Rusya için vize gerekli mi?

Rusya vizesi gerekli mi? Evet Rusya vizesi gerekli. Rusya Federasyonu ile Türkiye Cumhuriyeti arasında 12 Mayıs 2010 yılında karşılıklı olarak vize muafiyeti uygulaması imzalandı. Bu uygulamadan dolayı Rusya vizesi kalktı. Rusya artık Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemiyordu. Kasım aylarında Türkiye sınırlarını ihlal ettiği konuşulan Rusya uçağının Türkiye tarafından vurulması işleri biraz bozdu.

Rusya Federasyonu resmi olarak Türkiye’ye karşı büyük bir ambargo başlatarak büyük sözleşmelerini tek taraflı olarak fes etti. Bunlardan bir tanesi de 2010 yılında imzalanan Rusya vizesi muafiyeti idi. Yapılan açıklamaya göre 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren Rusya vizesi artık zorunlu olarak isteniyor.

Rusya için vize gerekli mi ?

Evet. Rusya’ya seyahat edecek olan Bordo pasaport sahipli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Rusya vizesi almak zorundadır. Aksi halde ülkeye giriş sağlayamayacaktır.

Rusya vizesiz giriş şartları nelerdir?

Rusya’ya vizesiz olarak giriş yapabilmek için yeşil ve dengi pasaport sahibi olmanız gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Rusya vizesi almayarak 30 gün Rusya’da kalabilmektedir.

Rusya’ya giriş yapacak olan Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi olan Türkiye vatandaşları Rusya Konsolosluğundan alacağı Rusya vizesi ile Rusya’ya giriş yapabilecektir. Rusya vizesi almak istiyorsanız mutlaka seyahat amacınızı belirtmelisiniz. Rusya Konsolosluğu aşağıdaki seyahat amacına göre Rusya vizesi vermektedir.

  • Turistik Rusya vizesi
  • Ticari Rusya vizesi
  • Akraba ziyaret amaçlı Rusya vizesi
  • Transit Rusya vizesi

Yukarıda saydığımız 4 kategoriden birisini mutlaka seçmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki yazıda bu kategoriler hakkında bilgiler paylaştık. Lütfen buraları inceleyiniz.

Turistik Rusya vizesi nasıl alınır? Turistik Rusya vizesi kaç gün? Gerekli evraklar nelerdir?

Turistik Rusya vizesi Rusya Federasyonu’na turistik amaçlı bir gezi yapmak için verilmektedir. Turistik Rusya vizesi 30 gün olarak verilmektedir. Turistik Rusya vizesi için gerekli evraklar: 2 adet fotoğraf, geçerli pasaport, ev ve işyeri adresleridir. Detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıyı tıklayabilirsiniz.

 

  • Turistik Rusya Vizesi Hakkında

 

Ticari Rusya vizesi nasıl alınır? Ticari Rusya vizesi kaç gün? Gerekli evraklar nelerdir?

Ticari Rusya vizesi Rusya Konsolosluğu tarafından yapılan inceleme sonucu başvuru sahibine verilmektedir. Ticari Rusya vizesi almak için mutlaka Rusya’da ticari ilişkilerinizin olduğunu kanıtlayıcı belgeler ile başvurmanız gerekmektedir. Ticari Rusya vizesi 90 gün olarak verilmektedir. Tek girişli ticari Rusya vizesi, Çift girişli Ticari Rusya vizesi ve çok girişli ticari Rusya vizesi olarak 3 ana kategoride alınmaktadır. Gerekli evraklar:2 adet biometrik fotoğraf,ticari davetiye, geçerli pasaport, ev ve işyeri adresleridir. Ticari Rusya vizesi hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

  • Ticari Rusya Vizesi Hakkında

 Özel Ziyaret amaçlı Rusya vizesi nasıl alınır? Gerekli evraklar nelerdir?

Özel ziyaret amaçlı Rusya vizesi Rusya Konsolosluğu tarafından yapılan inceleme ile başvuru yapan kişiye verilmektedir. Özel ziyaret amaçlı Rusya vizesi almak için ise Rusya’da mutlaka akrabalarınızın olması gerekmektedir. Özel ziyaret amaçlı Rusya vizesi Akraba, eş, dost ziyareti yapmak için Rusya Konsolosluğu tarafından verilmektedir. Gerekli evraklar:Akraba davetiyesi, 2 adet biometrik fotoğraf, geçerli pasaport, ev ve işyeri adresleridir.

Transit Rusya vizesi nasıl alınır? Gerekli evraklar nelerdir?

Transit Rusya vizesi Rusya Konsolosluğu tarafından onaylanarak başvuru yapan kişiye veya başvuru yapan resmi akredite acentesine verilmektedir. Rusya’yı transit bir ülke olarak kulanacak iseniz bu vize kategorisine başvurmanız gerekiyor. Bunun için gerekli evraklar:Gideceğiniz ülkenin vizesi, pasaport, 2 adet fotoğraf, ev ve işyeri adresleridir.

Rusya vizesi almak için bizler sizin her türlü işlemlerinizi yürütüyoruz. Sizlerin yapacağı sadece gerekli evrakları bize teslim etmenizdir. Evraklarınız bize ulaştıktan hemen sonra Rusya Konsolosluğu’na başvurulur. Daha sonra vizeniz teslim edilir.

Hadi detaylı bilgi için hemen arayın. 0212 516 7067

Aşağıdaki bağlantılar sizin ilginizi çekebilir:

Rusya vizesi nasıl alınır?

Rusya Vizesi Hakkında Bilgiler

Turistik Rusya Vizesi

Ticari Rusya Vizesi

Rusya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Rusya Turistik Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Rusya Vize Ücreti

Rusya Vizesiz Giriş Şartları

Türkiye’deki Rusya Temsilcilikleri