Rusya Vizesi hakkında bilgiler

Bu yazımızda sizlere Rusya vizesi hakkında gerekli olan güncel bilgilere yer verdik. Rusya vizesi almak artık çok kolay. Bunun için yapmanız gereken sizlere tavsiye ettiğimiz adımları izlemek. Sizlere tavsiyelerimizi dinleyerek rusya vizelerinizi minimum fiyatta çıkartabilir ve tasarruf sağlayabilirsiniz. Ayrıca zamanınızı da boşa harcamamış olursunuz.

Bilindiği üzere Rusya Federasyonu ile Türkiye Cumhuriyeti arasında 12 Mayıs 2010 yılında vize muafiyeti ile ilgili belgeler imzalanmış ve vatandaşlar vizesiz geçebiliyordu. Ancak 2015 yılının son aylarında yaşanan tatsız olaylar yüzünden Rusya bu anlaşmayı askıya almış ve 01 Ocak 2016 tarihinden itibaren vizesiz geçişlere izin vermemektedir. Rusya Federasyonu Türkiye ile imzaladığı Rusya vizesi anlaşmasını tek taraflı olarak fes etmiştir. Bunun için artık Rusya’ya giriş yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları mutlaka Rusya vizesi çıkarmak zorundadır.

  • Yeni getirilen uygulamaya göre; Umuma mahsus pasaport sahipli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Rusya Federasyonu’na yapılacak herhangi bir seyahatte mutlaka Rusya Vizesi almak zorundadır.

Bu konuya istinaden bu yazıyı yazmış bulunuyoruz. Ayrıca Rusya vizesi almak için mutlaka profesyonel bir  bilginiz olması gerekiyor. Bu da çok zor. Aşağıdaki tavsiyelerimizi dinleyerek hızlı, kolay ve garantili vize işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Rusya Konsolosluğu, Rusya vizesi için profesyonel bilgi ve evrakların eksiksiz olmasını istemektedir. Bunun için size tavsiyemiz, Rus vizenizin garantili olarak çıkmasını istiyorsanız Rusya vizesi başvuru merkezlerine yani seyahat acentelerine başvurmanız gerekmektedir.

{Bizler profesyonel olarak rusya vizesi çıkartıyoruz. Rusya vizesi hakkında merak ettiğiniz her türlü soruları 0212 516 7067 numaralı çağrı merkezi hattımızı arayarak ulaşabilirsiniz.}

Rusya vizesi fiyatları ne kadardır?

Rusya vizesi fiyatları seyahat amacınıza göre, giriş ve çıkış sayınıza göre değişiklik göstermektedir. Bunun için sağlam bir bilgi almak istiyorsanız firmamızı arayabilirsiniz. Amaçlarına göre Rusya vizeleri Turistik amaçlı Rusya vizesi, Ticari amaçlı Rusya vizesi, transit Rusya vizesi, özel ziyaret amaçlı Rusya vizesi, teknik çalışma Rusya vizesi, öğrenci Rusya Vizesi olarak değişmektedir. Rusya vizeleri tek giriş, iki giriş ve çok girişli olarak çıkmaktadır.

Bilinmesi gereken diğer kurallar!!!!!

Rusya sehayatlerinizde aşağıdaki kavramları mutlaka bilmeniz gerekiyor. Çünkü Rusya vizesi alsanız dahi aşağıdaki uygulamaları gerçekleştirmezseniz büyük para cezalarına çarptırılabilirsiniz. Lütfen bu konu hakkında büyük hassasiyet gösterin.

  • Rusya Federasyonu’na giriş yapcak olan tüm seyahatçilerin uçak seyahatlerinde uçakta veya havalimanlarında mutlaka migration kartı doldurmaları istenmektedir.
  • Rusya sınırlarından vize ile girmiş olan kişilerin 5 gün içerisinde kaldıkları otelin adresini ibraz etmek zorundadırlar.

Rusya vize kategorilerini yukarıda da anlattık. Rusya vize türleri; turistik, ticari, teknik çalışma, özel ziyaret, öğrenci ve transit vizedir. Türkiye Cumhuriyeti’nden Rus vizesi almak isteyen kişilerin başvurabileceği başvuru merkezleri

  • Rusya Ankara Büyükelçiliği
  • Rusya İstanbul Konsolosluğu
  • Rusya Antalya Konsolosluğu
  • Rusya Trabzon Konsolosluğu

Rusya vizesi alırken bilmeniz gereken birkaç husus daha bulunuyor. Rusya turistik vize alırsanız Rusya Federasyonunda maksimum 1 ay (30 gün) kalabilirsiniz. Rusya ticari vizesi alırsanız maksimum 90 gün kalabilirsiniz. Ayrıca 364 günlük bir vizeye sahip iseniz yıl içerisinde maksimum 180 gün kalabilirsiniz.