Turistik Amaçlı Rusya Vizesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bu sayfamızda sizlere Rusya Turistik vizesi nasıl alınır? hakkında bilgiler vereceğiz. Rusya turistik vizesi nasıl alınır? yazımızı okuyarak detaylı bilgiler bulabilir ve önemli terimleri anlayabilirsiniz. Böylelikle Rusya vizesi hakkında aklınıza takılan tüm sorulara cevap bulmuş bulursunuz diye ümit ediyoruz.

Bilindiği üzere Rusya ile Türkiye Cumhuriyeti hükümetleri arasında 2015 yılının son aylarında yaşanan talihsiz olaylar sonucu (Türkiye tarafından Rusya uçağının düşürülmesi), Rus hükümeti ile Türk hükümeti arasında 12 Mayıs 2010 yılında imzalanan vize muafiyeti Rusya tarafından tek taraflı fes edilmiştir. 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren Umuma mahsus (Bordo) pasaport sahipli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Rusya seyahatlerinde mutlaka Rusya Konsolosluğu onaylı Rusya vizesi almak zorundadır.

Rusya’ya seyahat edecek olan vatandaşların, Rusya Federasyonu diplomatik yada konsolosluk temsilciliklerinin birinden Rus vizesi almaları gerekmektedir.

Rusya’ya gitmeden önce dikkat etmeniz gereken hususlar

Sevgili takipçilerimiz, Rusya seyahatlerinize başlamadan önce mutlaka Rusya’ya neden gittiğinizi ve Rusya’da kaç gün kalacağınızı bilmeniz gerekiyor. Turistik amaçlı mı gideceksiniz?, Ticari amaçlı mi gideceksiniz?, akraba ziyaretine mi gideceksiniz?, öğrenci misiniz? yoksa çalışmak için mi gideceksiniz? Bu soruları kendinize mutlaka sormanız gerekiyor. Bu yazımızda ise eğer Rusya’ya turistik amaçlı bir seyahat yapacaksanız bu seyahatinizde bilmeniz gerekenleri anlatıyor olacağız.

Turistik Rusya Vizesi Hakkında Bilgiler

Bu yazımızı okuduğunuzda aşağıdaki soru işaretlerine yanı buluyor olacaksınız. Aşağıdaki sorunuzun üzerine tıklayarak sorunun cevabına direk olarak ulaşabilirsiniz. Tek amacımız sizlere en kolay ve en sade bilgileri aktarabilmek.

 


 

Turistik Rusya vizesi kaç gün verilmektedir?

Rusya’ya gitmeye karar verdiyseniz, Rusya’da kaç gün kalabileceğinizi bilmeniz gerekiyor. Rusya turistik vizesi alan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Rusya sınırları içerisinde maksimum olarak 30 gün kalabilmektedir. Bu süreyi aşan vatandaşlar hakkında cezai işlemler başlatılmaktadır. Bu konu hakkında hassasiyet göstermeniz sizin yararınızadır.

“Maksimum 30 gün kalabilirsiniz.”


Turistik Rusya vizesi başvurusunu nereden yapabilirim?

Turistik Rusya vizesi başvurusu yapabilmek için üst düzey bilginizin olması gerekiyor. Biz Rusya vizesi merkezi olarak sizleri karışık vize adımlarından kurtarıyor ve vizenizi garantili bir şekilde çıkartıyoruz. Geçmiş tecrübemiz ve Resmi Rusya Konsolosluğu akredite acentesi olmamız vize almamızı hızlandırıyor ve aracı kurum olmadığımız için müşterilerimize en uygun Rusya vizesi ücreti sunuyoruz. Rusya turistik vize başvurusunu firmamız aracılığıyla yapabilirsiniz. Bunun için 0212 516 7067 numaralı destek hattını arayabilir yada info@rusyavizesi.eu adresine mail atabilirsiniz.


Turistik Rusya vizesi evrakları nelerdir?

Turistik Rusya vizesi başvurusu için Konsolosluk bireysel kişilerden çok sayıda evrak talep etmektedir. Ancak resmi akredite acentelerinden minimum evrak talep ediyor. Böylelikle resmi acenteler Rusya vizesi başvurusu sırasında minimum evrak talep etmektedir. Bizler sizleri evrak kargaşalığından kurtarıyor ve hiçbir evrak talep etmiyoruz. Gerekli form ve diğer elemanları sizin yerinize dolduruyor ve başvurunuzu yapıyoruz. Bunları gerçekleştirmek için bizlere aşağıdaki evrakları iletmeniz yeterli olacaktır.

  • Geçerli pasaport
  • 2 adet biometrik fotoğraf

yukarıdaki evrakları tarafımıza ilettikten sonra başvurunuz için gerekli olan tüm evrakları sizin yerinize toparlıyor ve konsolosluklara Rusya vizesi için başvuru gerçekleştiriyoruz. Böylelikle Rusya turistik vizenizi en hızlı şekilde çıkarmış oluyoruz.


Turistik Rusya vizesi ücretleri nelerdir?

Turistik rusya vizesi mi alacaksınız? Bunun için seçiminizi iyi yapmanız gerekiyor. Çünkü piyasada çok sayıda aracı kurum Rusya vizesi çıkartıyor. Bu firmalar resmi akredite acentesi olmadığı için üstüne çok fazla işlem ücreti koymaktadır. Bu konu hakkında dikkatinizi çeker ve Resmi Rusya konsolosluğu akredite acentesi olduğumuzu bildirmek isteriz.
Bu yüzden turistik Rusya vizesi başvurusunu bizler aracılığıyla yapan vatandaşlar çok fazla para vermekten kurtulmaktadır.
Rusya vizesi ücretlerimizi 0212 516 7067 numaralı sabit numaramızı arayarak öğrenebilirsiniz.


Turistik Rusya vizesi kaç günde çıkmaktadır?

Turistik Rusya vizesi başvurunuz, evraklarınızın tarafımıza iletilmesinden sonra işlemlerinize hemen başlanır. İşlemler tamamlandıktan sonra konsolosluklara başvurulur. Resmi akredite acente olduğumuz için konsolosluklar bizlere öncelik vermektedir. Bu sayede 5 iş günü içerisinde vizeniz hazırlanmaktadır.

“Turistik Rusya vizesi 5 iş günü içerisinde çıkmaktadır.”


Turistik Rusya vizesi için biometrik fotoğraf nasıl olmalıdır?

Turistik Rusya vizesi başvurusu yaparken evraklarınızın doğru olması gerekmektedir. Aksi halde Rusya Konsolosluğu Rusya vizesi vermemektedir. Gerekli ve zorunlu evraklardan biri olan biometrik fotoğraftır. Biometrik fotoğrafınız Arka fonu Beyaz ve 3,5×4,5cm boyutlarında olmalıdır. Bu konuda dikkat etmeniz önerilmektedir. Fotoğrafçınıza gerekli bilgileri vermeniz durumunda bu ebatlarda fotoğraf çıkarılmaktadır. Arka fonu renkli fotoğraflar kesinlikle kabul edilmemektedir.

3,5×4,5cm ve Arkafon Beyaz olmalıdır.


Turistik Rusya vizesi için pasaport nasıl olmalıdır?

Turistik Rusya vizesi için pasaportunuz hakkında bilmeniz gereken önemli hususlar bulunmaktadır. Pasaportunuz yıpranmamış ve geçerli olması gerekmektedir. Rusya turistik vizesi almak isterseniz;

“Rusya’dan dönüşünüzden itibaren en az 6 ay daha geçerli süresi olması gerekmektedir.”


1 yaşından küçük çocuğum var. Rusya vizesi almam gerekiyor mu?

1 Ocak 2016 tarihinden itibaren Rusya Federasyonu hükümetinin sözleşmeyi tek taraflı fes etmesi doğrultusunda ortaya çıkan vize uygulamasından Tüm Türkiye vatandaşları etkilenmektedir. Bu yüzden 1 yaşından küçük çocuklara, bebeklere de Rusya vizesi almanız gerekmektedir.


Turistik Rusya vizesi için davetiye gerekiyor mu?

Turistik Rusya vizesi 30 günlük bir seyahat için çıkarılmaktadır. Bu yüzden Rusya turistik vize almak isteyenlerden davetiye istenmemektedir. Ek olarak davetiye istemenize gerek yoktur.


Turistik Rusya vizesi için sigorta gerekiyor mu ?

Turistik Rusya vizesi alan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Rusya Federasyonunda geçerli Rusya firmaları tarafından yapılmış sigorta gerekmektedir. Sigortanın eksik olması durumunda Rusya vizesi verilmemektedir. Bizler sizin adınıza anlaşmalı olduğumuz Rusya sigorta firması tarafından sigortanızı yapıyor ve gerekli evraklar listesine ekliyoruz. Böylelikle Rus vizesi alırken Rusya firmalarından nasıl sigorta alacağım? derdine de son veriyoruz.


Rusya’da çok acil işim var. Turistik Rusya vizesini en hızlı şekilde nasıl alabilirim?

Rusya’da çok acil işi çıkan müşterilerimize harika bir hizmet sunuyoruz. Express hizmetimizden yararlanarak 1 günde Rusya vizesi çıkartıyoruz. Evraklarınızın tarafımıza ulaşmasından sonra başvurunuzu en hızlı şekilde gerçekleştiriyoruz. Böylelikle 1 günde Rusya vizesini hazırlıyoruz.


İstanbul’dan farklı bir şehirde oturuyorum. Bana nasıl Turistik Rusya vizesi çıkaracaksınız?

İstanbul dışında oturmanız bizim için hiç sıkıntı değil. Sizin için de olmasın. Türkiye’nin her yerinden Rusya turistik vizesi başvurusu yapıyoruz. İstediğimiz evrakları topladıktan sonra kargo ile tarafımıza iletin, işlemlerinizi hemen başlatalım. Ayrıntılar için 0212 516 7067 numaralı hattımızı arayabilirsiniz.


Yeşil pasaport sahibiyim. Turistik Rusya vizesi almam gerekiyor mu?

Yeşil pasaport sahipli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Rusya vizesi almak zorunda değildir. Yeşil pasaportunuz ile Rusya Federasyonu sınırlarında 90 gün kalabilirsiniz.


30 Günden fazla bir süre için hangi Rusya vizesine başvurmam gerekiyor?

Rusya turistik vize 30 gün olarak verilmektedir. 30 günden fazla bir süre için diğer vize kategorilerine başvurmanız gerekiyor. Bunun için Rusya Ticari Vizesi, Rusya Özel Amaçlı Akraba Ziyareti Vizesi, Rusya Öğrenci Vizesi, Rusya Çalışma Vizesi kategorilerinden birisine başvurmanız gerekmektedir.


Turistik Rusya vizesi kaç girişli çıkmaktadır?

Turistik Rusya vizesi alırken dikkat etmeniz gereken önemli hususlardan birisi de giriş/çıkış sayısıdır. Rusya turistik vizesi tek girişli, çift girişli ve çok girişli olarak verilmektedir. Tek girişli rusya vizesi aldığınızda Rusya’ya sadece bir kereliğine mahsus girebilir ve çıkabilirsiniz. Çift girişli Rusya vizesi aldığınızda 30 gün içerisinde Rusya’ya iki defa giriş/çıkış yapabilirsiniz.(Sadece Rusya turistik vizesinde geçerli).

Aklınıza takılan başka bir soru mu var? Hemen 0212 516 7067 numaralı hattımızı arayarak sorunuzu alanında uzman ekip arkadaşlarımızdan alın.