Rusya turistik vize başvuru formu nasıl doldurulur?

Rusya vizesi hakkında siz değerli ziyaretçilerimizi bilgilendirmeye devam ediyoruz. Rusya Federasyonu 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Rusya vizesi istemektedir. Rusya’ya seyahat edecek olan vatandaşların seyahat amaçlarını mutlaka belirtmesi gerekiyor. Eğer Rusya’ya kısa dönem bir seyahat yapacaksanız ve 30 günü geçmeyecek şekilde Rusya’dan çıkış yapacağınızı beyan ederseniz Rusya turistik vize başvurusu yapmanız gerekiyor.

Rusya turistik vize evrakları nelerdir?

  • Geçerli pasaport (Rusya’dan dönüşünüzden sonra en az 6 ay süresi olması gerekir.)
  • 2 Adet biometrik fotoğraf (3,5×4,5cm arka fon beyaz olması gerekir. Fotoğrafçınıza iletiniz.)
  • Ev ve İşyeri bilgileri
  • Vize Başvuru formu (Dilerseniz, tarafımızdan ücretsiz olarak doldurulmaktadır.)

yukarıdaki evraklar Rusya turistik vize evraklarıdır. Rusya’ya turistik amaçlı maksimum 30 günlük bir seyahat yapacak olan vatandaşların bu evrakları toplayarak tarafımıza getirmesi gerekir. Bu yazımızda ise sizlere Rusya turistik vize başvuru formunun nasıl doldurulduğunu anlatacağız.

Rusya turistik vize başvuru formu online olarak doldurulmaktadır. Kesinlikle word, excel yada pdf formatında doldurulması yapılmamaktadır. İnternet üzerindeki sahte bilgilere itibar etmeyiniz!

Rusya vizesi online başvuru formunu https://visa.kdmid.ru adresinden doldurmanız gerekmektedir. Rusya konsolosluğu diğer adreslerden yapılan başvuruları hiçbir şekilde kabul etmemektedir. Lütfen bunu göz önünde bulundurarak hiçbir adrese bilgilerinizi bırakmayınız.

Rusya turistik vize başvuru formu online nasıl doldurulur?

Rusya Konsolosluğu‘na ait resmi internet sitesinden (https://visa.kdmid.ru) ulaşılır. Bilgilerinizin eksiksiz ve doğru bir şekilde girilmesi gerekir. Rusya Konsolosluğu web sitesinden Rusya turistik vize başvurusunu İngilizce, Almanca, İtalyanca ve Fransızca doldurabilirsiniz. Rusya turistik vize başvurusu sırasında herhangi bir değişiklik yapılacaksa mutlaka Gönder butonuna basmadan önce bilgileri değiştirmeniz gerekir. Bunun için Gönder butonuna basmadan önce mutlaka önceki adımları ziyaret ederek bilgilerinizi teyit ederek onaylamanızı öneriyoruz.

Dikkat edeceğiniz bir önemli husus daha!

Rusya turistik vize başvurusu için Rusya Konsolosluğu web adresine giriş yaptığınızda ve buradan ilk adımı geçtiğinizde sistem sizlere otomatik olarak bir takip numarası vermektedir. Güvenliğiniz ve bilgilerinizin daha sonra kontrolü için bu numaranın not alınması gerekmektedir.

rusya-vize-basvuru-formu-doldurma

Form 20 dakika boyunca aktif kalır, 20 dakika boyunca form üzerinde herhangi bir işlem yapılmaz ise numara pasif duruma düşerek form başvurusu iptal olur. Eğer başvuru yapmanız gerekecek ise tekrardan başvuru formunu baştan başlatmanız gerekiyor. Baştan başlatmadan önce daha önceki form numaranız ile giriş yapmayı denemeniz faydanıza olacaktır. Çünkü web sitesi notları geçici olarak hafızada tutmaktadır. Eğer başvuru numarası ile giriş yapılmaz ise; bütün işlemlerinizi sıfırdan yapmanız geriyor.

Rusya vizesi başvuru formunu online olarak doldururken kesinlikle doğru bilgilerin eksiksiz olarak girilmesi gerekmektedir. Girilen eksiz ve yanlış bilgiler vizelerin geç çıkması, çıktıktan sonra vizenin iptaline, Rusya turistik vize başvurusu reddine neden olacaktır. Bu doğrultuda adınıza Rus yasalarının öngördüğü şekilde cezai işlemler başlatılacaktır. Resmi web sitesi üzerinden yapmış olduğunuz başvuru formunun çıktısını yazıcıdan çıkartarak imzalamanız gerekmektedir.

Bu kadar stresi yaşamamanız için adınıza gerekli tüm başvuruları uzman ekibimiz yapmaktadır. Rusya vizesi başvuru formunu uzman arkadaşlarımız doldurarak garantili vize hizmeti sunmaktadır. Üstelik Rusya turistik vize başvuru formu doldururken hiçbir ek ücret talep etmemekteyiz. Hadi hemen arayın: 0212 516 7067