<

Rusya Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sevgili takipçilerimiz, sizin gibi değerli müşterilerimizin tarafımıza telefon, eposta iletişim araçlarından gönderdikleri ve Rusya vizesi hakkında sıkça sorulan soruların yanıtını web sitemizde de yer verdik. Aradığınız sorunun cevabı burada yoksa hemen 0212 516 7067 , 0212 516 7068 çağrı merkezi hattımızı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Rusya Federasyonu Konsolosluğu, şahsi başvuruları kabul etmemektedir. Bunun nedeni ise çok sayıda yapılan yanlış başvurular. Hatalı form doldurmaları ve sahte bilgiler. Rusya konsolosluğu bu sorunu ortadan kaldırmak için şahsi başvuruları kapatmıştır. Bu yüzden Rusya konsolosluğu ile çalışan resmi akretide acenteleri ile çalışmanız gerekmektedir. Rusya konsolosluğundan randevu almak veya Rusya vizesi çıkarmak istiyorsanız bizlere başvurabilirsiniz. Hemen 0212 516 7067 , 0212 516 7068 Rusya Vizesi bilgi hattından arayarak detaylı bilgi alabilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz.

Hayır. Rusya vizesi işlemleriniz bittiğinde sizleri telefon aracılığıyla ararız ve haberdar ederiz. Siz hiçbir randevu almadan Rusya vizesi merkezi ofisimize uğrayarak sıra beklemeden, randevu talebi yapmadan çıkan Rus vizesini teslim alabilirsiniz. Vizenizi alacak kadar vaktiniz yok ise anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları ile birlikte evraklarınızı ve Rusya vizenizi sizlerin evine kadar gönderiyoruz.

Web sitemizden ihtiyacınız olan Rusya vizesi kategorileri yer almaktadır. Bu kategorilerden birini seçerek gerekli evrakları ve Rusya vizesi türleri hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

HIV virüsü taşımadığına dair olan sağlık raporu Federal Göç Şubesi (FMS Rossii) davetiyelerine dayanarak (bir girişli, iki girişli veya çok girişli) çalışma veya eğitim vizesine baş vuran kişilerden istenir, çünkü bu vizeler Rusya’da uzatılabilir.

Rusya vizesi için gerekli evrakları toplarken güvenilir adreslerden bilgi almanızı tavsiye ederiz. Yanlış evrakların toplanması sizlere zaman kaybı yaşatacaktır. Bunun yanında zamanınızdan da olacaksınız. Evrakların Rusya Konsolosluğu için uygun evraklar olmasına dikkat ediniz.

Rusya federasyonu karşılıklı olarak imzalamış olduğu vize anlaşması sonucu anlaştığı ülke vatandaşlarından Rus vizesi talep etmemektedir. Yalnız vizesiz seyahatler kısa dönem için geçerlidir. Uzun dönem kalacak olan başka ülke vatandaşları Rusya vizesi almak zorundadırlar.

Rusya turistik vize başvurusu yapan kişiler Rusya vizelerini alıp Rusya Federasyonuna giriş yaptıktan sonra en fazla 1 ay (30 gün) kalabilmektedir.

Rusya ticari vize başvurusu yapan kişiler Rusya vizesini aldıkdan sonra Rusya’ya giriş yapabilir. Bu girişten sonra en fazla 90 gün içerisinde ülkeden çıkmak zorundadırlar.

Ekspress vize Rusya’ya acil durumlarda ziyaret etmek için sunulan bir hizmettir. Normalde 5 -10 iş günü içerisinde çıkan Standart Rusya vizesi Ekspress vize hizmeti ile 1 – 3 iş günü içerisinde çıkmaktadır. Böylelikle acil durumlarda (vefat, acil ziyaret) ekspress vize hizmetlerinden faydalanılabilir. Ekspress vize hizmetinden tüm vatandaşlar faydalanabilmektedir.

Rusya turistik vize evrakları hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için web sitemiz üzerindeki Evraklar menüsüne tıklayın. Karşınıza çıkacak olan seçim listesinden “TURİSTİK AMAÇLI RUSYA VİZESİ EVRAKLARI” bölümüne tıklayın. Karşınıza Rusya turistik vize için gerekli evraklar listesi çıkacaktır. Bu sayfadan “EVRAKLARI YAZDIR” butonuna tıklayarak evrakların listesini çıktı olarak alabilir, yanınızda taşıyabilirsiniz. Sayfaya direk ulaşabilmek için buraya tıklayın.

Rusya ticari vize evrakları hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için web sitemiz üzerindeki Evraklar menüsüne tıklayın. Karşınıza çıkacak olan seçim listesinden “TİCARİ AMAÇLI RUSYA VİZESİ EVRAKLARI” bölümüne tıklayın. Karşınıza Rusya ticari vize için gerekli evraklar listesi çıkacaktır. Bu sayfadan “EVRAKLARI YAZDIR” butonuna tıklayarak evrakların listesini çıktı olarak alabilir, yanınızda taşıyabilirsiniz. Sayfaya direk ulaşabilmek için buraya tıklayın.

Rusya transit vize evrakları hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için web sitemiz üzerindeki Evraklar menüsüne tıklayın. Karşınıza çıkacak olan seçim listesinden “TRANSİT AMAÇLI RUSYA VİZESİ EVRAKLARI” bölümüne tıklayın. Karşınıza Rusya transit vize için gerekli evraklar listesi çıkacaktır. Bu sayfadan “Gerekli Evrakları Yazdır” butonuna tıklayarak evrakların listesini çıktı olarak alabilir, yanınızda taşıyabilirsiniz. Sayfaya direk ulaşabilmek için buraya tıklayın.

Rusya özel amaçlı akraba ziyareti vizesi, sadece Rusya’da akrabası olan vatandaşlar için geçerlidir. Rusya konsolosluğu Rusya’da ikamet eden akrabanızdan davetiye mektubu talep edecektir. Rusya özel amaçlı akraba ziyareti vizesi evrakları hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için web sitemiz üzerindeki Evraklar menüsüne tıklayın. Karşınıza çıkacak olan seçim listesinden “RUSYA AKRABA VE TANIDIK ZİYARETİ VİZESİ EVRAKLARI” bölümüne tıklayın. Karşınıza Rusya transit vize için gerekli evraklar listesi çıkacaktır. Bu sayfadan “Gerekli Evrakları Yazdır” butonuna tıklayarak evrakların listesini çıktı olarak alabilir, yanınızda taşıyabilirsiniz. Sayfaya direk ulaşabilmek içinburaya tıklayın.

Uçak biletini Berhel Turizm’den alan müşterilerimize Rusya vizesi için büyük indirimler sağlıyoruz.Ayrıntılı bilgiler hakkında detaylı bilgiler için bizleri araya bilirsiniz.

https://visa.kdmid.ru/PetitionChoice.aspx?AspxAutoDetectCookieSupport=1 adresine giriş yaparak vize başvuru formunuzu doldurun. Rusya vizesi başvuru formunu gerçek bilgiler ile doldurmanız gerekmektedir. Aksi halde vizeniz kabul edilmeyebilir.Copyright © 2016 rusyavizesi.eu Bu site Berhel Turizm güvencesi altındadır.
web tasarım