Özel Ziyaret Amaçlı (Akraba, Aile Ziyareti) Rusya Vizesi Evrakları

Türkiye Cumhuriyeti Umuma mahsus pasaport sahiplerinin Rusya’ya akraba ziyareti yapabilmeleri için mutlaka Özel ziyaret amaçlı Rusya vizesi almaları gerekmektedir. Özel Ziyaret Amaçlı Rusya Vizesi, yabancı ülke vatandaşının sınırlı bir süre içinde Rusya Federasyonu’nu ziyaret etmesine olanak sağlar. Bu vize kategorisi, aile ferdini veya arkadaşını ziyaret eden kişiler içindir. Başvuru Sahipleri, bu kategoriye girdiklerini gösteren belgeleri ibraz etmelidir. Bu belgenin Rusya’da ikamet eden kişi tarafından Rusya Federasyonu İç İşleri Bakanlığı Pasaport ve Vize Şube müdürlüklerinden temin edilmesi ve aslının gönderilmesi gerekmektedir. Fotokopi, fax gibi teknolojik aletle gönderilen belgeler geçersizdir.

Özel Ziyaret Amaçlı (Akraba, Aile Ziyareti) Rusya Vizesi için gerekli olan evraklar

  1. Geçerli Pasaport (Rusya Federasyonu’ndan dönüşünüzden itibaren minimum 6 ay daha süresi kalması gerekmektedir ve Rusya vizesinin basılması için 2 adet boş sayfası olması gerekmektedir.)
  2. Rusya Vizesi Başvuru Formu (visa.kdmid.ru adresinden Online olarak doldurularak imzalanması gerekir.)
  3. Vize Davetiyesi (Rusya Federasyonu Federal göç şubesi tarafından onaylanmış olması gerekmektedir.)
  4. Davetiyeyi imzalayan kisinin oturum izninin kopyası
  5. Biometrik fotoğraf (2 adet) (3,5×4,5 cm boyutlarında Arka fon beyaz olması gereklidir.)
  6. Rusya Federasyonu’nda geçerli tüm seyahatini kapsayan kişisel seyahat sağlık sigortası. (Mutlaka tarafımızdan temin edilmesi gerekmektedir. Türkiye’de yapılmış sigortalar kabul edilmemektedir.)
  7. Rusya konsolosluğu gerek gördüğünde sizlerden ek belge talep edebilir.


Copyright © 2016 rusyavizesi.eu Bu site Berhel Turizm güvencesi altındadır.
web tasarım