Rusya Büyükelçiliği Ankara

Ülkelerin kendi aralarında imzaladığı sözleşmeler doğrultusunda, anlaşma yapan iki ülke yabancı ülkede kendisini temsil edecek bir yer kurmak istemektedir. Yabancı ülkeleri temsil eden en yüksek kurumlar büyük elçiliklerdir. Rusya Devletinin Türkiye’deki en yetkili kolu Rusya Büyükelçiliğidir. Rusya Büyükelçiliği Türkiye’nin Ankara ilinde bulunuyor.

Rusya Büyükelçiliği nerede?

Rusya Büyükelçiliği Ankara’da bulunmaktadır. Rusya Büyükelçiliğinin en üst düzey yetkilisi büyük elçidir. Büyük elçi yabancı ülkede yaşayan kendi vatandaşların başbakanıdır diyebiliriz.

Rusya Büyükelçiliği Ankara İletişim Bilgileri

Rusya Büyükelçiliği Adres
Karyağdı Sokağı, Numara 5  Çankaya/Ankara

Rusya Büyükelçiliği Telefon Numarası
+90 (312) 439 2122

Rusya Büyükelçiliği Randevu Telefonu Numarası

+90 212 516 7067,68 (Yetkili Acentesi, İstanbul)

Rusya Büyükelçiliği Fax
+90 (312) 442 9020

Rusya Büyükelçiliği Web adresi
www.turkey.mid.ru (Resmi)

www.rusyavizesi.eu (Yetkili akredite acentesi)

Rusya Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

!DİKKAT: Rusya Büyükelçiliği Pazartesi ve Cuma günleri arası Saat 09:00 – 13:00 ve 14:00 – 18:00 arasında çalışmakadır. Cumartesi ve Pazar günleri çalışmamaktadır.

Rusya Büyükelçiliğinde çok sayıda personel çalışmaktadır. Bu personellerden 1 ticaret temsilcisi, 1 büyükelçi, 2 ticari temsilcisi yardımcısı, 1 başdanışman, 9 danışman, 6 başkatip, 4 ikinci katip, 9 üçüncü katip, 1 Askeri Ateşesi(Deniz), 15 Ateşe, 1 Savunma Ateşesi, 3 Yardımcı Askeri ateşe olmak üzere toplam 52 personel çalışmaktadır.

Rusya Büyükelçiliği vatandaşlara Rusya vizesi, Rusya vizesi işlemleri, Rusya pasaport işlemleri, Rusya vatandaşlık işlemleri gibi hizmetler vermektedir. Ankara ve çevresindeki vatandaşlar buradan başvuru yapma şansına sahiptir.

Rusya Büyükelçiliği Google Haritalar