Türk iş adamı, Rus Dostluk Nişanı (Madalya) Vladimir Putin takdim etti

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türk işadamı Cavit Çağlar’a Dostluk Düzeni’ni Madalya sundu
Ulusal Birlik Günü münasebetiyle Kremlin’deki devlet ödülleri sunma töreninde Rus lider Vladimir Putin Rusya ile kendi ülkelerinin ilişkilerinin gelişmesine katkıda bulunmuş altı ülke vatandaşlarının Dostluk Nişanı(Madalya) takdim etti.
Törende konuşan Çağlar Putin ve Erdoğan güçlü konumu sayesinde iki ülke arasındaki ilişkilerde geçici zorlukların üstesinden başardı belirtti.
Cavit Çağlar, gösterdiği güven ve Moskova ile Ankara arasındaki dostça ilişkilerin yenilenmesine yardım edenlere iki ülkenin liderlerine şükranlarını dile getirdi.
Girişimci, Rusya’daki eski arkadaşlarının, iki liderin ülkemiz arasındaki ilişkilerdeki geçici zorlukların üstesinden gelme yollarını aramasına yardımcı olduğunu kaydetti. Türk işadamı, halklarımız arasında var olan dostluğun güçlü tarihsel bağları sayesinde kolaylaştırdı; böylelikle, Rusya’nın ulusal kurtuluş mücadelesi sırasında ve Rusya’nın Türk sanayiinin kuruluşuna yardımcı olduğu sonraki dönemde Türkiye’ye sağladığı yardım ve destek sayesinde bunu hatırlattı.