Rusya Vize Ücreti : 2017 yaz sezonu için

Rusya vize ücreti hakkındaki yazımızı yazmış olduk. Detayları incelemeniz durumunda sizde artık Rusya vizesi ücretini öğrenebileceksiniz. Rusya 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Rusya vizesi çıkartmalarını istemektedir. Bu yüzden 2010 yılında iki ülke arasında imzalanan vize muafiyeti Rusya tarafından tek taraflı fes edilmiş ve askıya alınmıştır.

Buna istinaden Rusya’ya seyahat yapacak olan bordo pasaport (Umuma mahsus) sahipli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları mutlaka Rusya vizesi alması gerekiyor. Peki Rusya vizesi ücreti ne kadardır?

Rusya vizesi ücretini belirlemeden önce mutlaka seyahat amacınızı belirtmeniz gerekmektedir. Rusya vize ücretleri kişinin seyahat amacına göre artabilir veya düşebilir. Ayrıca kişi vize aldığı süreç içinde çok giriş/çıkış yapmak isterse yine Rusya vizesi ücretinde farklılıklar oluşmaktadır.

Turistik Rusya vizesi ücreti ne kadardır?

Turistik Rusya vizesi maksimum 30 gün verilmektedir. Turistik Rusya vizesi tek girişli olabileceği gibi çift girişli de olabilir. Tek girişli turistik Rusya vizesi 30 gün içerisinde Rusya’ya sadece bir kere giriş/çıkış yapmanızı sağlayacaktır. Çift girişli turistik Rusya vizesi ise 30 gün içinde 2 kere Rusya’ya giriş çıkış yapabilirsiniz. Vizenizi daha hızlı almak istiyorsanız express Rusya vizesi hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Express hizmetten yararlanmanız durumunda vizeniz 1 gün içerisinde teslim edilir. Yukardaki özelliklere göre Rusya vizesi ücretinde fiyatlar değişiklik göstermektedir.

HATIRLARMA: Rusya Konsolosluğu,yeni düzenlemesine göre Rusya Federasyonuna giriş yapacak kişiler yanında sağlık sigorta bulundurmak zorundadır.Bu düzenlemeye uymayanlar maalesef Rusya’ya giriş izini verilmeyecektir, müşteri temsilcilerimiz sizlere yurt dışı sigortasıyla ilgili bilgiler verecektir. 0212 516 7067 ,68 numaralı hattımızdan sürekli destek ve bilg vermeye hazır.

Tek girişli 15 Günlük turistik Rusya vizesi ücreti ;  USD / 5 İş Günü

Tek girişli express 15 Günlük turistik Rusya vizesi ücreti ;  USD / 2 İş Günü

Tek girişli 1 Aylık Günlük turistik Rusya vizesi ücreti ;  USD / 5 İş Günü

Tek girişli express 1 Aylık turistik Rusya vizesi ücreti ;  USD / 2 İş Günü

Çift girişli 1 Aylık turistik Rusya vizesi ücreti ;  USD / 5 İş Günü

Çift girişli 1 Aylık express turistik Rusya vizesi ücreti ;  USD / 2 İş Günü

Tek girişli 3 Aylık Özel Ziyaret Rusya vizesi ücreti ;  USD / 5 İş Günü

Tek girişli express 3 Aylık Özel Ziyaret vizesi ücreti ;  USD / 2 İş Günü

Çift girişli 3 Aylık Özel Ziyaret Rusya vizesi ücreti ;  USD / 5 İş Günü

Çift girişli 3 Aylık express Özel Ziyaret Rusya vizesi ücreti ;  USD / 2 İş Günü

Ticari Rusya vizesi ücreti ne kadardır?

Ticari amaçlı Rusya vizesi maksimum 90 gün ikamet izni vermektedir. Ticari amaçlı Rusya vizesi almanız durumunda Rusya Federasyonunda maksimum 90 gün kalabilirsiniz. Ticari amaçlı Rusya vizesi, tek girişli ticari Rusya vizesi, çift girişli ticari Rusya vizesi ve çok girişli ticari Rusya vizesi olarak 3 çeşittir. Bu çeşitlere göre ticari Rusya vizesi ücreti değişiklik göstermektedir. Tek girişli ticari Rusya vizesi alırsanız 90 gün içinde Rusya’ya 1 kere giriş/çıkış yapabilirsiniz. Çift girişli ticari Rusya vizesi almanız durumunda 90 gün içerisinde 2 kere giriş/çıkış yapabilirsiniz. Çok girişli ticari Rusya vizesi almanız durumunda ise Rusya’ya 90 gün içerisinde istediğiniz kadar giriş/çıkış yapabilirsiniz. Ticari Rusya vizesini daha hızlı almak istiyorsanız express Rusya vizesi hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Express Rusya vizesi hizmetimizden faydalanmanız durumunda vizeniz 2 gün içerisinde sizlere teslim edilir. Yukarıdaki özelliklere göre ticari Rusya vizesi ücretlerinde fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Çok girişli ticari 1 Yılık Rusya vizesi ücreti ;  USD / 5 iş günü

Çok girişli express ticari 1 Yılık Rusya vizesi ücreti ;  USD / 2 iş günü

Transit amaçlı Rusya vizesi ücreti, Özel ziyaret amaçlı Rusya vizesi ücreti hakkında fiyat almak isterseniz 0212 516 7067,68 numaralı vize başvuru merkezimizi arayabilir ve öğrenebilirsiniz.